11 Mart 2015 Çarşamba

Farma Inbox Reçete Tevzi Sistemi Problemi

    Evet, yine Farmaİnbox yine problem. Sistem halen internet üzerinden çalışırken neden bu programa mahkum edildiğimizi halen çözebilmiş değilim. Neyse, WindowsXP kullanıcılarından aldığım şikayetler sonrası, yeni formatlanıp herşey doğru olarak kurulmuş bir bilgisayarda, kullanıcı adı ve şifre doğru girilmesine rağmen, Farmaİnbox Reçete Tevzi Sistemi'ne girilememesinin çözümünü anlatacağım.

    Öncelikle, sisteminize uygun en güncel İnternet Explorer sürümünü kurmanız gerekli, bu şu an WindowsXP için İnternet Explorer 8 olarak görünüyor. Ardından, DotnetFx3.5 Sp1 (benim tavsiyem bunun üzerine bir de DotnetFx4 kurulmasından yana) kurduktan sonra Internet Explorer için olan Flash player'ı kurun ve sonra Farmaİnbox programınızı da kurun. Sonrasında bir kaç Internet Explorer ayarı yapmanız gerekecek; Internet Explorer'ı açın ve menüden Araçlar > İnternet Seçenekleri'ni açın, Güvenlik sekmesine gelin ve ayarları aşağıdaki resimlerdeki gibi yapın; 

    Düzeyleri ayarlamanız için gereken ayar çubuğu çıkmıyorsa Varsayılan Düzey tuşuna tıklayıp açılmasını sağlayabilirsiniz. Bütün denemelerimde bu ayarları yaptıktan sonra Farmaİnbox Reçete Tevzi Sistemi'ne giriş başarıyla yapılabildi.

    Az işkenceli günler Eczane Teknisyeni Meslektaşlarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder